Author Topic: Pomoc svima na hrvatskom jeziku  (Read 68185 times)

Offline Goran66

• Newbie
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #45 on: April 22, 2011, 03:22:16 pm »
Pozdrav,kupio sam medu mini i interesira me postoji li aplikacija za spajanje na youtube.

Offline Darko

• Newbie
« Reply #46 on: April 26, 2011, 08:20:52 am »
koliko sam ja upoznat ne postoji, ali ako netko zna neka napiše nešto više o dodatnim aplikacijama...

Offline underwaterhesus

• Newbie
« Reply #47 on: June 12, 2011, 10:11:34 pm »
Nakon dugo premišljanja uzeh MED400X. Sad mi već dođe da ga vratim. :(

SRT titlovi su PRAKTIČKI NEČITLJIVI uz korištenje sistemskog fonta. Stavio sam ARIAL BOLD da si pomognem, ali i to je slabo rješenje i stalno se moram mučiti da pročitam tekst kada je prikazan preko videa. Naravno, to znači i da stalno moram imati neki STICK ili UBS DISK sa fontovima uštekan.

Nešto sam pisao na forumu, čak i složio galeriju slika, ali čini mi se kao da ja španjolski, a oni bugarski.

http://img62.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=picture021ed.jpg

Ima li netko još ovakvih problema? FW 4.0.4.

Offline Maddogg

• Newbie
« Reply #48 on: June 13, 2011, 09:15:31 am »
Meni na ovim fotkama sto si stavio titlovi izgledaju savrseno citljivi, tako da ne mogu skuziti u cemu je problem.

MED400x
Samsung LE40B650

Offline underwaterhesus

• Newbie
« Reply #49 on: June 14, 2011, 01:49:15 am »
Istina, na fotkama se slabo kuži da titl nije čitljiv (osim što je vidljivo da su titlovi u bojama nakazni). Ali lik je tražio da mu dam fotke s normalne udaljenost s koje gledam. Ali slao je jedan drugi lik fotke iz bliza, tako da imaju i te slike.

Uglavnom, ti nemaš problema s čitanjem bijelih titlova kad su prikazani preko videa sa svijetlom podlogom?

Stvar je da titl ispada slabo kontrastiran u odnosu na svijetlu podlogu. Znači, kad je mračna scena na ekranu, titl je čitljiv, čim se pojavi neka svijetla podloga na ekranu, titl se jako teško čita.

BTW, već na prvoj fotki možeš vidjeti kako izgleda njihov "bijeli" titl u odnosu na harcodirani bijeli titl s imenima glumaca i ostalim detaljima... Uopće nema veze s bijelom.

BTW2, ne zanemari da gledaš moju fotku na maloj blizini (laptop/monitor). Televizor ti je na par metara udaljenosti.
« Last Edit: June 14, 2011, 01:55:32 am by underwaterhesus »

Offline Maddogg

• Newbie
« Reply #50 on: June 14, 2011, 08:41:09 am »
Slazem se da su titlovi u boji generalno neupotrebljivi...ili je samo stvar navike da su bijele boje.

Iskreno nisam do sada imao nekakvih poteskoca sa citanjem titlova, ali se slazem s tobom da je moguca situacija u kojoj je bijeli titl na svijetloj pozadini slabije vidljiv.

Treba malo prosurfati po forumu, mozda je netko drugi imao istu poteskocu i pronasao riejsenje.

Kakvu telku imas i s kojim kabelom ti je Med spojen na TV?
MED400x
Samsung LE40B650

Offline underwaterhesus

• Newbie
« Reply #51 on: June 23, 2011, 12:40:57 am »
Priznao je moderator neki dan da su titlovi slabije čitljivi na v4 nego na v3, ali da je to kao do Realteka i da ako Realtek to popravi, onda će i oni to ubaciti... blabla.. drugim riječima: fućka nam se vaše titlove, tak je kak je...

Totalno razočaranje, ni na kraj pameti da će ovo biti takav (nerješiv) problem. Još kad film ima crne trake, onda možeš smanjiti titl na neku manju veličinu tako da ne bude preko slike, ali kad je full screen video, frula.

Nije stvar televizora ni kabela (sony bravia/hdmi), sve detalje sam im već napisao u tehničkim threadovima.

BTW, koristiš li kada resync na titlovima za pomicanje titla naprijed natrag? Imam osjećaj da korak od 100 ms zapravo nije 100 ms.

Offline Fordado

• Newbie
« Reply #52 on: June 25, 2011, 10:17:34 am »
Pozdrav medoljupci!
Mene zanima dal će napravit neki update da mozemo na starim verzijama hardwarea moci koristiti neke nove finte, tipa skidat torente, gledat youtube filmice i sl. online gadgets-e?
Također nekakav search fileova bi dobro dosao, a ne da moram komp palit da bi pronasao neku stvar.

Offline zaprudanec

• Newbie
  • M8 pocetnik - svaka pomoc i savjet dobro dosli :-)
« Reply #53 on: June 25, 2011, 01:50:20 pm »
Pozdrav medoljupci!
Mene zanima dal će napravit neki update da mozemo na starim verzijama hardwarea moci koristiti neke nove finte, tipa skidat torente, gledat youtube filmice i sl. online gadgets-e?
Također nekakav search fileova bi dobro dosao, a ne da moram komp palit da bi pronasao neku stvar.
kak stvari stoje, zaboravi  :(

do sad sam stekao dojam da je med totalni polu proizvod i bojim se da bu u oglasniku zavrsil  8)
Mede8er model: MED500X
Board: 1073DD C+
Bootloader: 0000.0202.1026
Firmware: V4 Jan 25 2011
Internal HDD: WD20EADS 3.5" Caviar Green 2TB SATAII 64MB
Linksys wireless router with Ethernet Switch
Display: HDMI to Philips 42PF9631D/10
Audio-Video connection: HDMI to Pioneer
Pioneer VSX-2016AV-S

Offline underwaterhesus

• Newbie
« Reply #54 on: June 26, 2011, 08:41:22 pm »
Pozdrav medoljupci!

Da, zaboravi. Bio bi već napredak da uklone bugove, npr. smrzavanje internet radija i lošu čitljivost titlova. No po pisanju na ostalim temama stekao sam dojam da je v4 zadnji firmware što se njih službeno tiče i da eventualno tek ako REALTEK izda neki bitan update, onda se i od njih može očekivati kakva nova verzija.

Offline yankee8

• Newbie
« Reply #55 on: July 03, 2011, 03:11:57 pm »
Imam problem
Mede8er 500x koristim preko godinu dana. danas sam htio pogledati film stavio sam usb stik i upalio Mede8er. ugasila mi se crvena lampica ali se nije pojavila plava lampica a na televizoru mi se samo pojavio logo "8" koji je nakon nekog vremena nestao. ponovio sam nekoliko puta postupak ali nista. pokusao sam iskopcavanjem iz struje te ukopcavanjem za koje vrijeme sam drzao gumb za paljenje aili ništa. Molim nekog ko ima kakvu ideju kako rijesiti problem. Inace je stavljen firmware v.4 prije oko 2 mjeseca.
Hvala

Offline Fremki cro

• Newbie
« Reply #56 on: July 24, 2011, 04:18:27 pm »
A da se i ja uključim , postavio  tamo na eng pitanje pa nista.. :-)
Dakle updateo na v4.0.4, svidio mi se gui i video wall..
Procitao sve manuele 55 puta...
Instalirao Y to M skenirao foldere i sve napravio by the book. Svaki folder ima folder.jpg i about.jpg dobre velicine i tak..
Ali video wall i dalje ne radi... prikazuje samo foldere i naslove filmova (dolje) i path (gore) ali ne i slicicu nikakvu..
Sve sam probao i stvarno sam već malo lud... ne radi... ako imate kakvu ideju super..
Hvala unaprijed

Offline underwaterhesus

• Newbie
« Reply #57 on: July 26, 2011, 09:08:16 pm »
Kakva ti je struktura foldera?

Mora biti nešto tipa:

C:\filmovi\podfolder po žanru ili čemu god već sortiraš filmove\fodler s imenom filma\fajla.avi

Za podfolder po žanru moraš sam uzeti sličke i postaviti ih ručno za svaki folder. Pošto imam MED400X koji nema interni hard, i ako ne uštekam eksterni disk s folderom "Resource" onda ove sličke ni ja ne vidim. Ali kad uđem u žanrovski folder, onda mi wall i dalje radi.

Za folder s imenom filma bi ti sličke trebao sam učitavati ako si ih napravio s njihovim Y2M. Čini mi se da ako postavke kvalitete postaviš previsoko da sličke budu prevelike, pa ih ne učivata (ima neki limit na filesize, ali se ne mogu sjetiti koliko je), ne znam bi li to moglo biti u pitanju.

Offline Darko

• Newbie
« Reply #58 on: August 08, 2011, 06:13:28 am »
Nije mi jasno koja je razlika između novog MED500X2 i starog MED500X playera, čini mi se da nema bitnih razlika, na starom MED500X mi sve dobro radi pa nema potrebe kupovati novi....

Offline Grobnik

• Newbie
« Reply #59 on: August 09, 2011, 03:02:54 pm »
Pozdrav.

Zanima me mede8er i 3D filmovi.